DRAMA U BEOGRADU: Panatinaikos se IZVUKAO i izborio majstoricu!
Junak Atinjana... Kostas Slukas, Foto: Starsport

dobar meč

Serija se ponovo seli u Atinu

Andrej Kosić

Košarkaši Panatinaikosa izborili su majstoricu u četvrtfinalnoj seriji Evrolige protiv Makabija iz Tel Aviva.

Grčki velikan je u četvrtom meču savladao "Ponos Izraela" u Beogradu rezultatom 95:88.

Rezultat u seriji sada je 2:2, pa će putnika u Berlin na F4 elitnog takmičenja odlučiti peti duel u Atini.

Panatinaikos je dobro otvorio meč i sredinom prve četvrtine stekao je prednost od osam poena razlike.

Ipak, Makabi se trojkama Tamira Blata i Jasiela Rivera vratio u meč, da bi nakon trojke Antonijusa Klivlena poveo rezultatom 32:27.

Predsednik Panatinaikosa... Dimitris Janakopulos
Predsednik Panatinaikosa... Dimitris Janakopulosfoto: Starsport

Uspeo je da sačuva domaćin prednost do kraja poluvremena, ali je ona iznosila samo poen razlike nakon trojke Kendrika Nana u poslednjim trenucima drugog perioda.

Velika bitka se vodila i u trećoj deonici. Panatinaikos je imao blagu prednost maltene tokom cele treće četvrtine, a onda je Kostas Slukas pogodio 2+1 i doneo 74:68 svom timu. Posle 30 minuta igre gosti iz Atine vodili su rezultatom 74:69.

Ipak, Makabi je sjajno igrao na startu poslednjeg perioda i ekspresnom serijom od 9:0 se stigao do 78:74.

Uspeo je gost da postigne poen, ali je nakon novih poena Rivera Makabi otišao na velikih +7, pa je Ergin Ataman morao da reaguje tajm-autom.

Janis Papapetru i Nan su trojkama držali Panatu u igri. Gosti se nisu predavali i posle poena Matijasa Lesora uspeli su da priđu na samo poen zaostatka.

Stao je Makabi u potpunosti ovim trenucima, što su iskoristili Slukas i Lesor koji su na ulasku u poslednji minut doneli velikih +5 Panatinaikosu.

"Zeleni" su sačuvali prednost i na kraju stigli do pobede, a Makabi će imati za čim da žali, pošto u poslednja tri minuta nije postigao niti jedan koš.

Najefikasniji u pobedničkom taboru bio je Kendrik Nan sa 266 poena, Kostas Slukas je imao 20 uz osam skokova i šest asistencija, Matijas Lesor je dodao 17 poena uz sedam skokova, Kostas Mitoglu imao ih je 13.

Lorenco Braun je sa 17 bio najbolji u Makabiju, Tamir Blat i Bonzi Kolson ubacili su po 14, Džoš Nibo dodao je 12, a Džon Dibartolomeo je bio poslednji dvocifreni sa deset koševa.